Seramik ve Kalebodur Modelleri

Kalebodur Fayans Fiyatları Nedir?

Bayındırlık ve Iskan Bakanlığı inşaat maliyeti verilerine göre, ortalama yerli malı karo, kalebodur ve fayans fiyatları 19 ile 29 YTL arasında değişmektedir. (Fayans fiyatları kalite ve markaya göre değişkenlik arzetmektedir, bahsedilen fiyat vasati fiyattır).

Banyo, mutfak veya yer döşemelerinde kullanılan total uygulamada fayans fiyatı dışında doğal olarak bunun bir döşeme malzemesi ve işçilik ücreti de olduğunu bilmek de yarar vardır. Yine ortalama olarak yer karosu, duvar karosu, seramik ve fayans döşeme işçiliği fiyatları yaklaşık 40-45 YTL arasında seyretmektedir. (Kalebodur, fayans, yer veya duvar döşeme malzemesi hariç, derz ve köşe çıtaları dahil).

Sonuç olarak bugün banyo veya mutfak fayansı döşetmenin, halk arasında kalebodur olarak tanımlanan yer ve duvar karosu döşetmenin maliyet fiyatı işçilik dahil ortalama olarak 61 ile 75 YTL arasında değişmektedir. (Not: Türkiye’de son günlerde çok moda olan italyan fayans seçimi veya daha kaliteli fayans seçenekleri bu maliyetleri daha da arttıracaktır).

Sektöründe lider çanakkale seramik ve Kalebodur fiyatları için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İnşaat alanında, özellikle fayans ve seramikte isim yapmış ege seramik için güncel fiyat listesini sizlerle paylaşmıştık. Firma, özellike son zamanlardaki kdv dahil ortalama 40-60 ytl civarındaki ürünleriyle ucuz diyebileceğimzi rakamlarda piyasadaki yerini almıştı. Özellikle banyo, mutfak gibi mekanlara yönelik ürettiği modeller ile dikkat çekmişti.

Daha sonraki günlerde de vitra, ece, hitit, kale seramik fiyatları için güncel listeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Ayrıca arşivimizde yurtbay ve çanakkale’ye ait fiyatları bulabilirsiniz.

Kalebodur mekanın renklerine göre çeşitli renk ve desenlerde üretilmektedir. işte bir kaç örnek